Ekologie

Zajímavosti

Aqua-therm radí, jak ušetřit za teplo, plyn a vodu

Letňanské výstaviště PVA v Praze žije v posledních listopadových dnech už tradičně Aqua-thermem. Sedmnáctý ročník Mezinárodního odborného veletrhu vytápění, ventilace, klimatizační, měřicí, regulační, sanitární a ekologické techniky "Aqua-therm 2010" probíhá od 23. do 27.11.

Pořadatel veletrhu, agentura Progres Partners Advertising, očekává na čtyřicet tisíc návštěvníků. Na veletrhu se představují tři stovky vystavovatelů z dvanácti zemí. Vedle domácích vystavovatelů přicestovali do Prahy zástupci Číny, Itálie, Polska, Turecka, Německa, Slovenska, Rakouska, Francie, litvy, Velké Británie, Řecka a Bulharska.

Mezi největší lákadla programu patří přeevším semináře o implementaci směrnice o energetické náročnosti budov, zejména pak o definici a navrhování budov s téměř nulovou spotřebou energie od roku 2020.

Veletrh radí, jak ušetřit za teplo, plyn a vodu, jaký koupit kotel, jestli se vyplatí tepelné čerpadlo, jakou zvolit klimatizaci či zda nmá v dnešní době smysl investovat do solárních panelů.

Námětem středečního doprovodného programu se stanou tepelná čerpadla jako ekonomický a moderní způsob vytápění. Čtvrtek bude mj. o trendech a úsporách v klimatizaci, pátek zase o aktuálních výzvách solární energetiky nebo o obnovitelných zdrojích energie pro nízkoenergetické budovy. Sobota napoví, jak uspořit za elektřinu.

Výstavní areál v Letňanech je otevřen od 10 do 18 hodin, v sobotu 27. listopadu do 16 hodin. Denní vstupné na veletrh činí 80 Kč, zlevněné 40 a permanentní 150 korun.

Vše o Aqua-thermu 2010 najdete na www.aqua-therm.cz.

Autor: Petr Sobol