Ekologie

Zajímavosti

Letošní pražský Designblok je také o ekologickém odívání, bydlení a dopravě

Na 12. ročníku Designbloku, který probíhá od 5. do 10. října na čtyřiceti místech Prahy, se výrazně prezentuje také Hnutí DUHA. Účastí na Dnech designu v Praze chce upozornit, že ekologicky šetrný život a propracovaný design a styl jsou dva přirozeně propojitelné principy.

DUHA umístila svůj stánek v prostorách Superstudia Designbloku na Bubenské 1 v Holešovicích u stanice metra Vltavská. Prezentace DUHY se soustředí na oblasti ekologického odívání, bydlení a dopravy. Od 10 do 21 hodin se ve stánku odehrávají zajímavé přednášky i ochutnávky bio produktů českých zemědělců, program doprovází informace o soudobých ekologických trendech v mnoha oblastech lidské činnosti.

Program stánku DUHY na Designbloku

05.10., úterý,   18 hod.  Opening bio raut

06.10., středa,  18 hod.  Ekologická doprava

07.10., čtvrtek, 18 hod.  Ekologické bydlení

08.10., pátek,   17 hod.  Klimatické změny

09.10., sobota,  18 hod.  Ekologické odívání

10.10., neděle,  16 hod.  Závěrečný bio raut

Ekologickou dopravu přijde prezentovat odborník na městskou cyklistiku Martin Říha, problematiku pasivních domů přednese akademický architekt Aleš Brotánek, přednáška o dopadu klimatických změn na obyvatele rozvojového světa proběhne v režii RNDr. Václava Cílka, odbornicí na ekologické odívání bude Lucie Kliegrová.

O 12. ročníku Designbloku píšeme v kulturní rubrice v článku http://www.jaktodelaji.cz/clanek/Dvanacty-Designblok-je-tady.

Jednou z doprovodných akcí Designbloku je křest nového CD skupiny Toxique Outlet People. Více v našem článku http://www.jaktodelaji.cz/clanek/Skupina-Toxique-pokrti-na-prazskem-Designbloku-album-Outlet-Peop.

Zdroj: TZ Hnutí DUHA a TZ Designbloku

Autor: Petr Sobol