Ekologie

Zajímavosti

Ekofestival v Krásné Lípě je šetrným průvodcem všemi kontinenty

Druhý ročník ekofestivalu s cestovatelskou tematikou "Sedm divů světa na sedmi kontinentech" proběhne v sobotu 23. října od 15 hodin v Domě Českého Švýcarska. Do Krásné Lípy zvou České Švýcarsko o.p.s. a magazín Koktejl.

Festivalovou specialitou slibuje být nevšední setkání s textařem a dřívějším průkopníkem českého dostihového i jiného sázení Michalem Horáčkem, který je také nadšeným cestovatelem. Povídání o lidech kmene Samburu na severu Keni a jeho posvátných místech začíná v 18 hodin.

Ekofestival s mottem "Odnesu si jen snímky, zanechám jen stopy" nabízí jiný pohled na cestování a věnuje se ekoturistice, novému směru turistiky, který pohlíží na cestování z úhlu trvale udržitelného rozvoje. Ekoturistika je cestování šetrné k přírodě, životnímu prostředí a místním kulturám.

Ekohrátky

Součástí programu jsou ekohrátky "Sedm divů Českosaského Švýcarska", připravené společností České Švýcarsko a Správou Národního parku České Švýcarsko. Hravý program v interaktivní expozici "České Švýcarsko - život, tajemství, inspirace" je určen především dětem od 7 do 15 let, ale také celým rodinám.

Sedm divů...

Tři perly Jižní Ameriky - Peru, Bolívii a Argentinu - představí Martin Růžička s Jitkou Vlasákovou. Národními parky severní Evropy provede Miloš Anděra, který se zabývá zoogeografií a ekologií savců. Profesionální fotografové manželé Motani přiblíží prostřednictvím diashow přírodní krásy amerického Divokého západu. O hudebním nástroji zvaném didgeridoo bude workshop Jana Vlacha a Jiřího Halady. Do srdce Afriky za kmenem Pygmejů vyrazil novinář, cestovatel a dobrodruh Tomáš Kubeš.

Vše o ekofestivalu "Sedm divů světa na sedmi kontinentech" je k objevení a nalezení na stránkách http://www.sedm-divu.cz/index.html.

Autor: Petr Sobol