Ekologie

Zajímavosti

Ostravská Duffy odjela zachraňovat rod tygra ussurijského

Dvouletá samička tygra ussurijského dala před nedávnem sbohem své domovské Zoologické zahradě v Ostravě a odcestvala do Francie. Cílem její cesty byla Zoo Peaugres.

Duffy několik dnů před cestou trénovala nástup do transportní bedny tak, aby nemusela být před samotným odjezdem uspána. Tento způsob je totiž pro zvířata méně stresující a také bezpečnější. A zaměstnanci ostravské zoo Duffy chválí, že vše zvládla skvěle.

Nyní si Duffy zvyká na nový domov v Peaugres, kde by měla s budoucím partnerem přivést na svět potomky a přispět tak k záchraně ohroženého tygra ussurijského.

Ostravská skupina supů se rozrostla o sedmiletého samce z Německa

Převoz mladé tygřice zajišťovala transportní firma z Německa, která současně přivezla na sever Moravy samce supa bělohlavého ze Zoo Münster . Sedmiletý samec dopnil ostravskou skupinu v Evropě ohrožených supů bělohlavých. Zoo Ostrava je zapojena do projektu na jejich záchranu. Ve skupině má zatím jeden pár, který se rozmnožuje a od roku 2007 odchoval tři mláďata. V Ostravě doufají, že nový obyvatel supí voliéry si padne do oka s některou z volných samiček a vytvoří s ní další harmonizující pár.

Zdroj: TZ Zoo Ostrava

Autor: Petr Sobol