Ekologie

Zajímavosti

Zbraslavské jarmarky

Ještě čtyřikrát se v tomto roce promění Zbraslavské náměstí v jarmarky. Ty pozvou na kozí sýry, naučí třídit odpad, stanou se svědky netradičních soutšěží a posléze navodí atmosféru Vánoc.

Recy věci

Nejbližší jarmark se koná v sobotu 30. října od 8 do 12 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na osvěžující levandulový čaj, kozí sýry z farmy v Nové Vísce, vlašské ořechy ze statku v Lipenicích nebo pivo z pivovaru Štiřínská stodola. Ve stánku Biokejklí proběhne povídání o základu výborného chleba nazvané "Dejte kvásku svoji lásku".

Doprovodný program pro malé i velké se zaměří na "Recy věci". Naučí, jak odpad nejen třídit, ale i kreativně využívat. Děti si mohou vyrobit ze starých CD obalů veselé podšálky.

Boj o jablko

Sobota 13. listopadu se rozloučí s letošními farmařskými trhy ve Zbraslavi. Jarmark s podtitulem "Boj o jablko" začíná v 9 hodin a končí hodinu po poledni. Vedle bitvy o jablko čeká na příchozí další dovádění po staročesku, například hod velkou fazolí do čepice či závod s bramborou. Podzimní atmosféru podbarví bretaňská muzika v podání kapely GWEN.

Adventní trhy

Zbraslavské náměstí vytvoří romantickou a melancholickou předvánoční atmosféru hned dvakrát, 27. listopadu a 11. prosince (pokaždé od 9 do 13 hodin). Trhy lákají nejen k nákupu tradičních i netradičních podomácky vyrobených vánočních dárků, ale také na medovinu, šálek horké čokolády a teplého levandulového čaje. A nemohou chybet vánoční kloedy.

Zdroj: Bio-info.cz

Autor: Petr Sobol