Téma: Problém s financováním nového výtahu

26.3. 2010 0:53
Dobrý den,na domovních schůzích se většinově rozhodlo o modernizaci výtahů v bytovce o dvou vchodech a 5 patrech.Jelikož je většina družstevníků SBD tak se jim pouze navýší fond oprav zhruba 5 let.Vlastníkům bytů členů družstva se navýšil fond oprav a musí dáti do zástavy soukromý byt,dle nařízení družstva které má tuto podmínku při finanční výpomoci,také na 5 let.Vlastníci bytů částku vypočtenou zaplatí hotově.Jsem vlastník bytu a také člen SBD,soukromý byt mám zastaven bance oproti úvěru a další zástavu nelze zřídit,dle informací banky.Případnou půjčku si nemohu dovolit a nabídl jsem jinou variantu oproti zástavě ( ručení,směnku),při zmíněné finanční výpomoci od družstva.Bohužel družstvo trvá stále na zástavě.Cena vypočtená na spolupodílnictví při rekonstrukci výtahů je zhruba kolem 50.000 tisíc korun na jeden byt,záleží na velikosti a přijde mi neúměrné kvůli takové částce zastavovat soukromý byt daleko větší hodnoty,který je již v zástavě.Dle zdělení družstva pokud se odstěhuji a byt prodám,tak jim dlužnou částku za rekonstrukci nedoplatím a ručení pro ně není vymahatelná pohledávka oproti zástavě.Fond oprav je již navýšen 3 měsíce a po dobu 3 let,kdy jsem majitel platím vše bezproblémově.Jak lze postupovat v takovém případě,kdy se nedokáží dvě strany dohodnout?
J.Bogáš
V případě, kdy se dvě strany nedokáží dohodnou neexistuje jiné řešení, než se obrátit na třetí, nezávislou stranu. Pro nedostatek informací bohužel k této otázce není možné poradit více.

Přidat odpověď

Vaše jméno:
Kontrolní kód
Prosím opište tento kód
Zpět na fórum