Aby podlaha nestudila

Některé věci sice nezbytně k životu nepotřebujeme, přesto je příjemné, pokud si je můžeme dopřát. Typickým příkladem z oblasti našeho domova je temperovaná podlaha. Neslouží sice k přímému vyhřívání prostoru, ale dokáže nám zpříjemnit každou chvilku, kdy naše tělo přichází do kontaktu s podlahou. Její chlad nevnímáme příjemně - zvláště, když třeba vstupujeme na dlažbu bosou nohou. Pohodu vám zaručí temperace podlahy.


Teplota přesně akorát

zPříjemné teplo od nohou oceníme zejména v koupelně a na WC, kam často vstupujeme bosou nohou. Nepleťme si temperovanou podlahu s klasickým podlahovým vytápěním, protože zde nedosahujeme teplot, které by dokázaly ohřát vzduch v místnosti, ale získáváme příjemně vlahou dlažbu, která nestudí.
Teplotu temperované podlahy si regulujeme sami pomocí termostatu – záleží na vašich zvyklostech, většinou se pohybuje kolem 28 °C. Temperování podlahy zajišťují topné rohože. Na českém trhu je zastoupeno několik značek, v principu jsou jejich topné rohože obdobné konstrukce.

Komfort s termostatem

Topné rohože, určené pro temperování podlah, jsou doplňovány regulačními prvky. Moderní termostaty jsou vybaveny programovatelnými spínacími hodinami, pracujícími v různých časových režimech nastavení. Termostat může například po celou noc držet podlahu v koupelně chladnou a půl hodiny před „ranní špičkou“ ji začít temperovat tak, aby pro vás už byla tak akorát. Nejvyspělejší typy termostatů jsou schopny na displeji zobrazit také aktuální spotřebu elektrické energie.

Přednosti, které bodují:
  • Čím je topná rohož nižší, tím snadnější je instalace při rekonstrukci
  • Extrémně nízké topné rohože ( 2,5 mm) můžeme pokládat přímo na stávající dlažbu
  • Při běžné teplotě v bytě 22°C a nastavení termostatu na 30°C zaplatíte necelé 4 Kč za 1 m2 vytápěné plochy denně).
  • Cena topné rohože na plochu 1 m2 je cca 1280 Kč, termostat stojí 1799 Kč.

Celý článek naleznete zde...

Zdroj: www.trendybydleni.cz

Autor: Trendy Bydlení