Banky se pilně připravují na Program Zelena úsporám

Na spuštění administrace programu se pilně připravují i bankovní domy, které se zapojily do tendru Státního fondu životního prostředí. Jedná se Českou spořitelnu, ČSOB včetně Poštovní spořitelny a Hypoteční banky, Komerční banku, UniCredit Bank a LBBW, V současné době probíhají intenzívní školení desítek tisíc pracovníků.

Bankám bude příslušet administrace žádostí

Pro Českou spořitelnu je podle jejího projektového manažera Ladislava Dvořáka účast v programu Zelená úsporám výhodou i výzvou zároveň: „V současné době proškolujeme kolem osmi tisíc pracovníků všech našich 625 poboček a i na poměry ČS se jedná o masivní akci.“
Podle vyjádření zástupců všech pěti bank zapojených do programu, jednotlivé společnosti představí svou produktovou nabídku v průběhu června při spuštění systému. Jak vyplynulo z panelové diskuse uspořádané mezinárodní poradenskou společností Mmd na téma Státní programy na snižování energetické náročnosti budov bankovní domy počítají s tím, že pracovníci na přepážkách budou pouze administrátory žádostí, nikoliv technickými poradci.

Zdroj: http://www.trendybydleni.cz/