Bytaři milují tropická vedra, kvůli kterým lidé nechávají otevřená okna

Policisté v celé republice hlásí nárůst počtu vloupání do bytů a rodinných domů. Za vším jsou tropická horka, kvůli kterým lidé musejí větrat.


Ilustrační foto - DeníkToho využívají zloději, kteří do domácností lezou zejména v nočních hodinách otevřenými okny. Stačí jim však i pootevřená ventilace. Několik takových vloupání už vyšetřuje i policie na Ostravsku. Jednou z obětí je jedenačtyřice­tiletý muž.

„Vzhledem k vysokým teplotám nechal přes noc pootevřené okno v poloze pro ventilaci. Ráno pak odešel do zaměstnání. Že došlo ke krádeži, pak zjistila až čtyřicetiletá žena, která se pro změnu z práce ráno vrátila," uvedla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

Že je něco v nepořádku, žena poznala podle poškozených rostlin v truhlíku na jednom z oken. Části rostlin poté našla i jinde v domě, kam je zřejmě na botách musel někdo přinést. Záhy bylo jasné, že u nich doma řádil zloděj. Pachatel ukradl věci za přibližně třiatřicet tisíc korun. Odnesl si prsteny, řetízek s přívěskem, pokladničku s mincemi, notebook, platební kartu i hotovost.

Pokud se nočního nenechavce podaří dopadnout, čeká jej obvinění hned z několika trestných činů, a to z krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Hrozí mu až tři roky vězení.

Podobně dopadli i další obyvatelé rodinného domu na Ostravsku, kam se neznámý zloděj vloupal během noci na úterý. „Pachatel vnikl do domu pravděpodobně přes okno pootevřené k větrání," řekla mluvčí s tím, že majitelé v té době byli doma a spali. Zmizely notebooky a peníze, vše za šestadvacet tisíc korun. Také tomuto zloději hrozí až tři roky vězení.

Autor: Jaroslav Perdoch

Zdroj:
http://www.denik.cz/trendy/bytari-miluji-tropicka-vedra-kvuli-kterym-lide-nechavaji-otevrena-okna-a-ventil-.html