ČSOB podporuje ekologické a nízkoenergetické bydlení

ČSOB přichází s novým řešením pro klienty, kteří chystají ekologické úpravy svého bydlení. Nemusí přitom jít pouze o komplexní rekonstrukce. ČSOB podpoří i dílčí opravy či změny. Díky novým „zeleným“ účelům Půjčky na lepší bydlení budou moci klienti financovat například výměnu oken v bytě, zateplení půdního prostoru rodinného domku, nebo výstavbu vlastní malé solární elektrárny. To vše díky úvěru s nejnižší sazbou, kterou ČSOB nabízí. Úvěr na zelené bydlení přitom lze kombinovat se státní dotací v rámci programu Zelená úsporám.

Každá změna je vítaná

„Myslíme si, že každá i dílčí změna, která uspoří energii, nebo je šetrná k životnímu prostředí, si zaslouží naší podporu. Domníváme se, že někteří lidé nebudou chtít využít státem vybrané firmy, ale zároveň budou mít zájem o ekologické bydlení. I pro ně jsme hledali vhodné řešení. Je jím speciální úvěr na zelené bydlení. Pokud se někdo rozhodne například vyhloubit si na zahradě studnu, nebo třeba vyměnit okna, může si do ČSOB přijít pro účelový „zelený“ úvěr. Garantujeme mu, že jej získá s nejnižší sazbou, kterou u spotřebitelských úvěrů nabízíme,“ uvedl Martin Eyberger, výkonný manažer segmentu Bydlení, úvěry a platební komfort ČSOB. „Půjčky na zelené bydlení od ČSOB jsou určeny jak pro ty, kteří z jakýchkoliv důvodů nedosáhli na státní dotace, tak i pro ty, kteří chtějí tento výhodný úvěr s dotací kombinovat,“ dodal ještě Martin Eyberger.

Zvýhodněná sazba a další výhody

K hlavní výhodě ČSOB Půjčky na lepší bydlení patří zvýhodněná sazba na „zelený“ ekologický účel, která není podmíněna výší požadovaného úvěru. Kromě toho mohou klienti získat až 600 000 korun bez ručitele i zajištění. Navíc nemusí mít žádné vlastní prostředky, aby úvěr získali. „Kategorie „zelených“ účelů není pevně uzavřena. Počítáme s tím, že je možné, že klienti budou potřebovat půjčit i na projekty, které zatím nemáme mezi zelené účely zařazeny. Proto budeme každou jejich žádost posuzovat individuálně. Postupně tak budeme zelené účely dle potřeb klientů přidávat,“ připojil k výhodám půjček na zelené bydlení Martin Eyberger.

Vše pod jednou střechou

ČSOB tak nyní umí pod jednou střechou vyřídit sběr žádosti o státní dotaci z programu Zelená úsporám, nabídnout financování ekologické úpravy i zajistit pojištění (úvěru či majetku). K financování projektů, na které klienti žádají i o státní dotaci, je možné využít jakýkoliv úvěr od ČSOB. Klienti si tedy dle svých potřeb mohou vybrat z hypoték ČSOB, zvýhodněné Půjčky na lepší bydlení se zeleným účelem, nebo Půjčky na cokoliv. U všech těchto produktů mohou využít možnosti mimořádné splátky zdarma, a to až do výše získané dotace. Možnost pojištění schopnosti splácet je u všech těchto produktů samozřejmostí.

Zdroj: http://www.trendybydleni.cz/t.py