Čechům se jejich bydlení líbí, je pro ně ale drahé

Praha /PRŮZKUM/ - Se svým bydlením je spokojeno 65,2 procenta respondentů. Naopak 12,2 procenta dotazovaných spokojených není.

Češi jsou v převážné většině spokojeni se svým bydlením, zdá se jim ale drahé. Ukázal to průzkum společnosti Median, v němž spokojenost se svým bydlením vyjádřily téměř dvě třetiny dotázaných. Bydlení je ale v současnosti drahé pro tři čtvrtiny respondentů.

Se svým bydlením je spokojeno 65,2 procenta respondentů. Naopak 12,2 procenta dotazovaných spokojených není. Přes 21 procent je se svým bydlením pravděpodobně smířených, protože neodpověděli ani ano, ani ne.

Podle věkových skupin jsou nejvíce spokojeni se svým bydlením starší lidé ve věku 60 až 69 let (v 80,1 procenta případů).

Až 75,1 procenta účastníků průzkumu pokládá bydlení v současné době za velmi drahé. Jen 5,9 procenta s tím nesouhlasí a 17,5 procenta nemá vyhraněný názor.

Z hlediska pohlaví pokládají v současnosti za drahé bydlení především ženy (v 77 procentech), ale muži za nimi příliš nezaostávají (73,2 procenta respondentů).

Průzkum se uskutečnil během letošních prvních šesti měsíců a zúčastnilo se ho 7360 lidí ve věku 12 až 79 let.

Celý článek naleznete zde...

Zdroj: www.denik.cz

Autor: ČTK