Ceny nového bydlení budou stagnovat

Developerské firmy zřejmě přechodně sníží množství nabízených nových bytů. Důvodem je klesající poptávka zapříčiněná finanční krizí a masovými nákupy v minulém roce, které způsobila hrozba zvýšujícího se DPH. Ceny však neklesnou, budou stagnovat a ve vybraných lokalitách i mírně porostou.

Finanční krize zastavila růst cen novostaveb. foto: NOVINKY/Tomáš Holý

„Předpokládáme, že kvůli krizi na světových trzích budou dál pozastavovat některé projekty, přístup k úvěrům se v budoucnosti sníží, a to vše povede k nižší prostavěnosti,“ prohlásil na konferenci věnované rezidenčnímu trhu Jakub Sedmihradský z pražské realitní společnosti Lexxus.

Na druhé straně podle něj pravděpodobně nebude možné očekávat výraznější pokles cen nabízených projektů. Ceny nového bydlení budou spíše stagnovat nebo ve vybraných lokalitách mírně porostou.

Nejen díky světové finanční krizi zažívá v současnosti realitní sektor výrazný pokles poptávky. Hrozba zvyšujícího se DPH v minulém roce způsobila nebývalý nárůst zájmu o koupi nového bydlení. Potenciální kupci již své projekty našli, a proto v současnosti nové bydlení hledají především ti, kdo „musí“.

 

Celý článek naleznete Zde

Zdroj: http://pravo.novinky.cz/