Čistička vzduchu: jakou účinnost filtrace?

Až 90 procent našeho života trávíme uvnitř budov, kde je vzduch 4krát až 10krát znečištěnější než venku. Ve vnitřním prostředí je totiž mnohem vyšší koncentrace domácího prachu, alergenů, dráždivých látek, roztočů, chemikálií, tabákového kouře a nepříjemných pachů. Na pomoc nám přichází čističky vzduchu. Jejich kvalitu ovlivňuje především účinná filtrace. Co dokáže?

Pět stupňů pro dokonalou čistotu vzduchu

Požadujeme i opravdu kvalitní čističku vzduchu, hledejme pětiúrovňový filtrační systém. Speciální filtry, které jsou v přístroji umístěny těsně za sebou, při čištění vzduchu působí jako neprůchodná bariéra. Odstraní prakticky vše, co vzduch znečišťuje:

Antistatický filtr zachytí větší částice prachu, plísní, vlasů, lupů, zvířecích chlupů a dalších větších nečistot. Tento filtr se nemusí měnit, stačí ho jednou za čas opláchnout vodou. Následuje antibakteriální filtr, který z procházejícího vzduchu odstraní zbývající částice prachu, pyly a bakterie větší než 1 mikron (přibližně 1/16 průměru lidského vlasu). Zároveň chrání HEPA filtr, který je umístěn za ním. HEPA filtr je tvořen speciálním papírem, který je poskládán do velmi husté harmoniky. Dokáže zachytit i ty nejjemnější částečky prachu a tabákový kouř. Navíc obsahuje organickou antibakteriální složku (thiabendazol), která ze vzduchu odstraňuje bacily, plísňové výtrusy a bakterie. Brání tak šíření infekcí. Čtvrtý v pořadí je antialergenní filtr z netkané textilie obsahující stříbro, apatit a antibakteriální prostředek. Působí proti mikrobům a bakteriím, včetně bakterie Legionella, jež ohrožuje zejména děti a kojence. Tento filtr zároveň obsahuje výtažek z listů ginko biloba, který tělu pomáhá odstraňovat z organismu alergenní látky a viry. Velmi účinně působí na astma, onemocnění plic a poruchy krevního oběhu. Posledním v řadě je filtr z aktivního uhlíku pohlcující nepříjemné zápachy jídla, toxických plynů i jiné pachy.

Celý článek naleznete zde...

Zdroj: www.trendybydleni.cz