Děti se dočkají dvanácti nových hřišť

Olomouc – Další dětská hřiště oživí centrum i okrajové části Olomouce. Rada města totiž schválila dvanáct lokalit, kde příští rok vybuduje nebo opraví herní areály. Mezi ně patří například Nemilany, Týneček, Neředín nebo Michalský výpad.

Podle primátora města Martina Novotného by radnice do budoucna chtěla v každé městské části kvalitní plochu pro děti. Výstavba by měla vyjít zhruba na deset milionů korun. Místní záměry města vítají.

Průlezky a skluzavky?

„Rozhodně jsem z toho nadšená. Nic takového tu není. Je tady hodně nových rodin i s dětmi, takže to je jen dobře,“ řekla Olga Kopečková, která by na novém dětském plácku v Nemilanech uvítala lanové průlezky a skluzavky. „Z pískoviště, houpačky a klasické skluzavky má radost každé dítě,“ dodala nadšená maminka dvou dětí.

Jediné místo, kde se dá v Nemilanech sportovně vyžít, je hřiště místního Sokola. Zde se nachází několik dětských atrakcí. Ty jsou uvnitř sportovního areálu vedle travnatého hřiště na malou kopanou, dokola jsou obehnané plotem. Z druhé strany jsou odpadkové koše a kontejnery „Už dvanáct let se snažíme nějak podpořit děti. Jsem rád, že nám město vyšlo vstříc. Je to určitě dobrá věc,“ řekl Radomír Děreš, předseda fotbalového klubu Nemilany a Sokola.

Pokračování článku naleznete zde...

Zdroj: http://www.denik.cz/

Autor: Lucie Bukvová, Veronika Kolesárová