Dostavba panelového sídliště oceněna

Atraktivní stavba bytového domu Tatarkova v Praze na Jižním městě, která vhodně doplnila stávající panelové domy, získala prestižní titul Cenu ředitele Státního fondu rozvoje bydlení (SFRB). „Oceňuji zajímavé využití lokality, střízlivé a účelné řešení, dobrý příklad v souvislosti s regeneracemi panelových sídlišť,“ uvedl Jan Wagner, ředitel SFRB. Bytový dům v Tatarkově ulici s vestavěným parkovištěm nahradil nepoužívanou původní kotelnu. Budova propůjčila lokalitě příjemný pohledový akcent, i když se zcela přimkla k sousedním domům a současně překlenula zavedenou pěší trasu.

Příjemné bydlení i nový pohled

Cena ředitele Státního Státního fondu rozvoje bydlení představuje zvláštní cenu soutěže Stavba roku. Letos je to již pošestnácté, co se nejlepší stavby realizované na území České republiky za uplynulý rok (od června roku 2007 do května roku 2008) utkaly o tradiční cenu Stavba roku.
Šestnáctileté období soutěže přineslo téměř osm set posuzovaných staveb a osm desítek staveb nesoucích titul Stavby roku. Také letošní ročník vyhlásily: Nadace ABF, ECONOMA a.s. – časopisem Stavitel, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR. Soutěž je vypsána na podporu kvalitní komplexní realizace stavebního díla, od hrubé stavby až po řemeslný detail. Je určena pro stavby realizované na území České republiky bez ohledu na státní příslušnost projektanta, architekta stavby a místo registrace realizátorských firem.

Bytový dům v Tatarkově ulici
Dodavatel stavby Mao spol. s r.o.
autor: Hlaváček & partner, s.r.o.
investor: Dolmen TATARKOVA a.s.

Zdroj: http://www.trendybydleni.cz/