Hodinový manžel přijede, vykope, vyvrtá a spraví

Zatlučení hřebíku většinou zvládne i žena, ale další banality, jako opravit kapající kohoutek, připevnit nové garnýže či vyměnit rozbitou tašku na střeše, už nejsou takovou samozřejmostí. A když v domácnosti chybí mužská ruka, hodinový manžel se může hodit.

Jeden takový působí také v Dolní Lhotě u Stráže nad Nežárkou a aby si nikdo pod touto profesí nepředstavoval něco spíše lechtivého, na jeho stránkách je rovnou, byť žertem myšlené upozornění, že erotické služby neposkytuje.

Jaroslav Bártík je instalatér a nové profesi Ferdy mravence – práce všeho druhu došel, když koupil domek a vrhl se do přestavby.

„Hodně věcí jsem si dělal sám a zjistil jsem, že mi to jde. Tak přišel nápad, proč to nezkusit. Musel jsem rozšířit živnostenské oprávnění a od února poskytuji služby hodinového manžela. I když zatím jen o víkendech,“ popisuje začátky řemeslník.

Postupně si ho zve stále více klientů, respektive většinou klientek. „Nejčastěji se na mě obracejí ženy, které žijí samy, například rozvedené. Ale třeba lidé v paneláku kolikrát ani nemají potřebné nástroje a vybavení, aby si něco opravili, což je pochopitelné,“ pokračuje Bártík.

Mezi nejčastější požadavky klientů patří opravit odpad, nějaké práce kolem domu, naštípat dříví, vymalovat, navrtat garnýže a podobně. Rozhodně žádná erotika, ale tím, že má v repertoáru mimo jiné vykopu, zakopu, tak se mu prý již žertem ozval jeden pán, že by chtěl zakopat manželku. A v návštěvní knize jsou vzkazy spokojených klientů.

Autor: Zdenka Novotná

Zdroj: www.denik.cz

Celý článek naleznete zde...