Kdo ztratí práci, může svítit tři měsíce zadarmo

Praha - Nezaměstnaní nebudou muset platit čtvrt roku za elektřinu, podnikatelé mohou placení faktur odložit o jeden měsíc a pět miliard korun navíc přihodíme na zakázky. Tak si představuje největší energetická společnost v zemi, polostátní ČEZ, svou pomoc v boji proti krizi.

Někteří si ale spíše myslí, že jde o reklamu a energetici by spíše měli zlevnit.

„Jasně si uvědomujeme, že můžeme prosperovat pouze v prosperující zemi. V době, kdy celé České republice hrozí ekonomická krize, nemůže největší domácí firma zůstat stát stranou,“ prohlásil předseda představenstva a generální ředitel energetického obra Martin Roman, když jeho společnost představila svá protikrizová opatření.

Nezaměstnaní nebudou muset platit čtvrt roku za elektřinu, podnikatelé mohou placení faktur odložit o jeden měsíc a pět miliard korun navíc přihodíme na zakázky. Tak si představuje ČEZ, svou pomoc v boji proti krizi

Nezaměstnaní nebudou muset platit čtvrt roku za elektřinu, podnikatelé mohou placení faktur odložit o jeden měsíc a pět miliard korun navíc přihodíme na zakázky. Tak si představuje ČEZ, svou pomoc v boji proti krizi
Autor: DENÍK/Vít Šimánek

Tím nejdůležitějším se zdá být prominutí tří měsíčních záloh za spotřebovanou elektrickou energii. Nárok na odpustek by měli mít nezaměstnaní, kteří přijdou o práci mezi prvním březnem a koncem letošního roku.

„Krize nejvíce postihne ty, kdo přijdou o zaměstnání. Proto jim chceme pomoci vytvořit si v prvních měsících po ztrátě zaměstnání finanční rezervu, která jim umožní zvládnout obtížné období“, uvedl Daniel Beneš, výkonný ředitel ČEZ

Představa ČEZu vypadá následovně – společnost by si za své klienty preventivně zaplatila pojištění. V případě, že by pak někdo přišel po prvním březnu o práci, jeho závazky se budou hradit právě z této pojistky.

Klient ale nesmí patřit mezi neplatiče, jeho účty za posledních 12 měsíců musí být bez poskvrnky, a zároveň ve svém posledním zaměstnání musel pracovat minimálně šest měsíců. Samozřejmě tuto nabídku lze využít jen jednou, přičemž výše měsíční zálohy, která se z pojištění hradí, nesmí překročit 7.500 korun.

 

Zdroj: http://www.denik.cz/

Autor: Vojtěch Janda