Leica DISTO D8 - změřte si střechu ze země

Přesně změřit nepřístupné části budovy může být někdy velice komplikované a v některých případech to vyžaduje i značnou námahu, či dokonce nutnost využití horolezeckého vybavení. Pokud nejsou k dispozici přesné plány daného objektu, stává se zjišťování některých rozměrů téměř nadlidským výkonem. Společnost Leica nyní přichází na český trh s přístrojem, který to vše zvládne ze země. Leica DISTO D8 umí na dálku přeměřit rozměry budovy či střechy a velice rychle dodat přesné výsledky.

Leca disto
Leica disto1
Nejčastější problémy jsou například se zaměřením střechy. Není tedy náhodou, že toto zařízení začala do České republiky dovážet právě společnost Soleg, zabývající se fotovoltaickými systémy a solární energií. „Při navrhování fotovoltaické elektrárny na střechu domu je samozřejmě přesné zaměření střechy klíčové. Potřebujete znát její rozměry, orientaci i sklon. Leica DISTO to vše udělá za vás, aniž byste museli někam lézt," vysvětluje Filip Malán ze společnosti Soleg.

Leica DISTO D8 měří na vzdálenost 0,05 až 200 metrů a to s přesností na 1 mm. Sklony pak měří s přesností 0,1°. Přístroj je vybaven digitálním zaměřovačem se 4krokovým zoomem, barevným displejem velikosti 2,4", Bluetooth a mnoha dalšími funkcemi.

Měření Leica disto
Leica disto2
Největším efektem při použití přístroje Leica Disto D8 je velká úspora času. „V našem oboru jde o skvělého pomocníka zejména pro rychlé zajištění přesných podkladů při tvorbě nabídek," dodává Filip Malán.

zdroj: www.soleg.cz

Informace o společnosti Soleg:

Společnost Soleg s.r.o. byla založena v roce 2008.

Je dceřinou společností německé firmy Soleg, která v Evropě úspěšně působí již 15 let.

Společně se svým zahraničním partnerem dodává na český trh technologie pro fotovoltaické systémy. Soleg je velkoobchodní společností zastupující na území ČR významné evropské výrobce, u kterých se kvalita stala synonymem značky.Patří mezi ně například REC Solar, SolarWorld, Sovello atd.

Soleg nabízí tyto služby:

- Svým zákazníkům, montážním firmám, dodává produkty špičkové kvality.

- Spolupracuje při projektování fotovoltaických systémů.

- Realizuje solární parky na klíč.

- Provádí analýzy zastínění pomocí exaktních metod.

Více informací: www.soleg.cz