Ministr Svoboda schválil Integrované plány rozvoje měst

Výběrová komise rozhodla o rozdělení celkové částky ve výši 192 mil. EUR.

Výběrová komise rozhodla o rozdělení celkové částky 192,6 mil. EUR čtyřiceti jedna městům: Bohumín, Brno, Břeclav, České Budějovice, Český Těšín, Děčín, Frýdek-Místek, Havířov, Hodonín, Hradec Králové, Cheb, Chomutov, Chrudim, Jablonec nad Nisou, Jirkov, Karlovy Vary, Karviná, Kladno, Kopřivnice, Kroměříž, Liberec, Litvínov, Mladá Boleslav, Most, Náchod, Nový Jičín, Olomouc, Opava, Orlová, Ostrava, Pardubice, Písek, Přerov, Příbram, Strakonice, Tábor, Třebíč, Uherské Hradiště, Ústí nad Labem, Vsetín, Znojmo.

S ohledem na převis poptávky ze strany jednotlivých měst nad možností vyhlášené výzvy rozhodla výběrová komise o krácení rozpočtu jednotlivých integrovaných plánů na základě výše doporučeného průměru celkových způsobilých výdajů a dosaženého bodového hodnocení. Detailní informace jsou uvedeny v tabulce na stránce MMR.

Schválený IPRM je podmínkou čerpání dotací z oblasti podpory 5.2 Zlepšení prostředí v problémových sídlištích v IOP. Finanční prostředky budou směřovat zejména do revitalizace veřejného prostranství a regenerace bytových domů v problémových zónách vybraných měst.

Zdroj: http://www.weber-panel.cz/