Na pořízení bydlení je stále nejjistější stavební spoření

Jakou formu financování bydlení jste zvolili? Nejčastěji přenýšlíme o úvěru, který s sebou ale nese riziko dlouhodobého finančního závazku s narůstajícími úroky. Při zvažování výběru nabídky proto vždy vezměte v úvahu, zda „na to máte“ – tedy jestli budete schopni v budoucnu bez problémů splácet. Na otázku, jak je v současné době nejvhodnější financovat bydlení, bychom podle odborníků měli myslet s dvouletým předstihem, protože po této době se před rýsuje podstatně jistěší řešení financování našeho bydlení.

Stavební spoření se pro účely řešení bydlení jeví jako velmi dobré řešení. Při výběru vhodného produktu se u stavební spořitelny dostanete právě po dvou letech k úvěru, který vám nikdo jiný na trhu nemůže nabídnout, a to díky unikátnosti systému stavebního spoření,“ říká Ing. Miroslava Krajáková, ředitelka odboru péče o klienty Raiffeisen stavební spořitelny a.s.
Systém stavebního spoření je unikátní především tím, že stavební spořitelny poskytují úvěry ze svých zdrojů – z vkladů těch klientů, co si spoří – na rozdíl od hypotéčních bank, které si na úvěr, který pak následně poskytnou klientovi, půjčují a výška úrokové sazby závisí na délce doby fixace a ceny peněz na mezibankovním trhu.
Právě teď je velmi vhodná doba založit si stavební spoření a naplánovat optimální řešení bytových potřeb vzhledem ke svým finančním možnostem. „Všechny stavební spořitelny teď zatím mají více vkladů než úvěrů, ale tento poměr by se měl pravděpodobně vyrovnat do roku 2012. Potom si budou stavební spořitelny na úvěry pro své klienty také půjčovat na mezibankovním trhu a podmínky se tak vyrovnají hypotečním bankám,“ dodává Ing. Krajáková.

 

Zdroj: http://www.trendybydleni.cz/