Obnovitelné zdroje energie

ETA Hlinsko využívá s úspěchem solární energii. On-line výsledky lze sledovat i na webu dodavatele technologie, kterým byla firma Regulus.
V r. 2006 byl na průmyslové hale podniku ETA Hlinsko instalován solární systém s desítkou plochých slunečních kolektorů. "Díky pečlivému monitoringu celé soustavy pro přípravu teplé vody může podnik s odstupem více než jednoho roku vyhodnocovat také úspory, které dosahují bezmála 53 procent," říká hlavní energetik firmy Miloš Vašulín.
V polovině r.2007 začala montáž druhého solárního systému. Tentokrát jde o zařízení s vakuovými trubicovými kolektory pro ohřev vody. Ta je následně využívána v provozu závodní kuchyně.

I když na financování obou projektů nebyla poskytnuta investorovi ani koruna státní dotace, rozhodlo se vedení firem ETA Hlinsko a Regulus Praha na společném projektu, a to šíření solární inspirace nejen mezi svými zaměstnanci, ale i směrem k průmyslovým a ostatním podnikům.

Dosažené výsledky obou projektů jsou on- line publikovány na webových stránkách jak dodavatele solární technologie firmy Regulus, tak na stránkách investora projektu firmy ETA Hlinsko.

Více informací naleznete na zde

Zdroj: www.tzb-info.cz