Obyvatelé Štěpnic: Nechte nám u domů hřiště pro děti

Na dětských hřištích mezi panelovými domy v Uherském Hradišti-Štěpnicích se v úterý 16. října objevila těžká technika. Zástupci města se totiž pustili do jejich úpravy, na což také řadu měsíců upozorňovali

S případnou likvidací plácků však nesouhlasí obyvatelé domu bydlící v blízkosti supermarketu ve Štěpnicích. Ti dokonce sepsali před několika měsíci petici, která měla zachránit blízkou asfaltovou plochu s brankami na fotbal a hokej.

„Děti tam chodily neustále. Hrály hlavně fotbal. Byli jsme za ten plácek rádi, protože jsme měli děcka pod kontrolou. Na petici nám starosta Uherského Hradiště odpověděl, že na údržbu hřiště nemá město peníze. Přitom během roku ke zvelebení plácku město nepřispělo ani korunou," poznamenal František Prachman, jeden z petentů.

Mluvčí uherskohradišťské radnice Jan Pášma připustil, že se oprava dotkne jen části z celkového počtu třinácti ploch, ostatní by měly být zrušeny. Důvodem k tomu je podle zástupců města skutečnost, že povrchy řady hřišť jsou v havarijním stavu a prakticky nevyužívané. „Není v možnostech města všechna tato místa, která vznikla v sedmdesátých letech spíše nahodile, udržovat. Výsledkem stávajících prací budou tři opravená velká dětská hřiště. O osudu dalších rozhodneme v nejbližším budoucnu," podotkl Jan Pášma.

To, že lidé o zachování hřišť ve Štěpnicích stále stojí, jednoznačně vyplynulo i z ankety, kterou redaktoři Slováckého deníku na sídlišti provedli. „Já už sem sice jezdím jen za rodiči, ale když přijedu s dětmi, posílám je často před dům, kde si na hřišti hrají. Jestli ta hřiště mají zmizet, tak to je pro mě šok. Slyším o tom až od vás. Rozhodně bych se přimlouvala za to, aby alespoň jednoduché asfaltové plochy, třeba jen s brankami, mezi domy zůstaly," míní Jiřina Maňáková.

Z informací hradišťské radnice vyplývá, že letos se oprav dočkají ve Štěpnicích dvě hřiště. Jedná se o plochy u domu 1160 a 1051. Ta u domu 1163 projde obměnou příští rok. Opravy si celkově vyžádají investici ve výši 1,5 milionu korun. „Další opravy hřišť či jejich likvidace zatím nejsou jisté. Vše bude záležet na rozpočtu a postupu orgánů města," podotkl mluvčí Pášma. Ten doplnil, že hřiště budou upravena zejména pro sportování, k míčovým hrám, jízdě na kolečkových bruslích či na kole, budou vybavena basketbalovými koši a brankami, z mobiliáře přibudou lavičky a odpadkové koše.

Celý článek naleznete zde...

Zdroj: www.denik.cz

Autor: Oleg Kapinus