Osm rad pro péči o plastová okna a dveře

V rámci oprav panelových bytových domů nejčastěji volíme plastová okna a dveře. Ve srovnání s jinými materiály je předností nejen nižší cena, ale zásluhou medorních technologií také dobré vlastnosti, zaručující při správné volbě dlouhodobou vzhledovou i tvarovou stálost. Předností u plastových oken a dveří jsou také velmi nízké nároky na údržbu. Jak bychom o ně měli pečovat?

Jak udržovat plastová okna a dveře?
  1. Nová plastová okna a dveře nevyžadují téměř žádnou údržbu. Profily jsou vyrobeny z materiálu odolného vůči všem povětrnostním vlivům. Povrch profilů je velmi hladký, proto je lze velmi snadno a rychle čistit.
  2. Profily znečistěné zbytky malty a barvami po stavební činnosti je nutné odstraňovat velmi opatrně. Nikdy ne na sucho, ale za vydatného smáčení vodou s malou dávkou mycího tekutého prostředku.
  3. Je velmi důležité odstranit zbytky malty nebo jiných tuhých materiálů z oblasti těsnění, kování a odvodňovacích drážek, které naleznete ve spodním rámu okna, protože mohou vážně narušit funkčnost kování, těsnění oken a ucpáním odvodňovacích drážek se voda udržuje v rámu což může vést ke špatné funkci výrobku.
  4. Plastová okna a dveře po prvotním důkladném vyčištění nevyžadují žádnou zvláštní péči. Po nějakém čase se na profilech mohou objevit šmouhy (ohmatání, popílek, …), které lze jednoduše odstranit omytím profilů.
  5. Pro běžné mytí profilů se používají obyčejné saponáty a mycí prostředky.
  6. Při čištění nepoužívejte čistící prostředky s obsahem písku, drátěnku, chemikálie a rozpouštědla na bázi acetonu, benzinu, trichloru apod. Tyto prostředky narušují povrch plastu, který tak ztrácí v lepším případě lesk, v horším případě dojde k naleptání povrchu.
  7. Ochranné folie je nutné z plastových profilů a výplní odstranit do jednoho měsíce od dodání výrobků.
  8. Během zednických pracích musí být povrch okna a dveří řádně ochráněn, aby nenastal kontakt s omítkou, maltou a stavebními nátěry. Při zakrývání oken a dveří doporučujeme použít krepovou pásku (lze velmi snadno sejmout).

 

Zdroj: http://www.trendybydleni.cz/