Panelové byty zlevňují, ceny nových nerostou

Mnohde ceny panelových bytů klesají. Zatímco letos v dubnu tyto byty zlevňovaly prakticky jen v Praze, nyní se k hlavnímu městu přidaly i další oblasti – například Hradec Králové a Brno. Největší pohyby směrem dolů jsou stále vidět v Praze.

foto: Archiv Novinky

„Jestliže se v dubnu dal běžný třípokoják v paneláku prodat za 2,8 miliónu korun, nyní je reálná cena o deset procent nižší, tak okolo 2,5 miliónu,“ soudí Miroslav Havelka z Omega Reality. Garsonky podle něho zlevnily o zhruba tři sta tisíc na 1,2 miliónu a dvoupokojáky o čtyři sta tisíc na částku okolo dvou miliónů korun.

Jeden z největších prodejců bytů v Praze – Maxima Reality – má sice vyšší odhady aktuálních cen, ale trend jednoznačně potvrzuje. „Panelové byty opravdu o něco zlevnily,“ uvedla ředitelka oddělení prodeje bytů Helena Kačerovská.

V Hradci Králové ceny panelových bytů letos poklesly o deset až 15 procent. „Spíš je to vidět na větších bytech, u menších tak jen o pět až deset procent,“ řekl Jaroslav Nekola ze zdejší Ideal Reality.

V Brně naopak letos nejvíc klesly ceny u menších bytů, a to až o dvě stě tisíc korun. „Třípokojáky šly mírně dolů, a to o padesát až sto tisíc korun,“ uvedla Vanda Čechová z Real Spektrum City.

Celý článek naleznete Zde

Zdroj: http://pravo.novinky.cz/

Autor: Vladimír Čechlovský