Rekonstrukce kuchyňské linky,koupelny nebo i předsíně nemusí být finanční pohromou

Úpravy a opravy bytu ve vlastní režii se opět dostávají do popředí našeho zájmu. Fota a rozpočty  rekonstruovaných bytů i domů dominují na Internetu, jsou námětem pro soutěže a rady jak vylepšit nebo renovovat svoje bydlení zdobí každý časopis.

Omezení nákupů a půjček materiálů a nářadí zásadně nedotklo. Je to také možná tím, že třetina obyvatel žije v panelových domech a to co bylo v době jejich vzniku snahou o svébytnost a originalitu je dnes, po létech užívání, holou nezbytností. Panelové domy zůstávají jako zajímavá alternativa bydlení po komplexní regeneraci. A ta se samozřejmě týká i vnitřních prostor. Dalibor byl možná prvním žákem kterého naučila nouze, ale dnes má nutnost ve své škole kutilů nabito. Pro ty, kteří chtějí výrazně ušetřit je určen tento typ.

Je renovace výzvou začít nový život ?

Před léty, v době, kdy se rodil mýtus o „zlatých českých ručičkách" dokázali lidé v panelácích neuvěřitelné věci. Z šedé smutné chodby jste vstoupili do mramorového království, nebo do selské světnice. Šedá ekonomika byla na vzestupu a lidová tvořivost neměla hranice. Dřevem se obkládalo ve velkém a byt často posloužil jen jako plocha, k vytvoření něčeho extra. Doba se změnila, ale touhy zůstaly. Některé současné vzorové rekonstrukce jsou natolik převratné a spolkly takové investice, že bylo rozumnější byt prodat a koupit něco jiného.

Není pochyb, že při celkové opravě čehokoli se dá hodně ušetřit, ale také mnohem víc prodělat. Přes všechny lákavé katalogy, lifestylové nabídky a  ergonomické studie je dobré si připomenout, že sledovaným cílem je renovace, tedy obnova do funkčního stavu. Je pochopitelné, že rekonstrukce bytu svým efektem spustí investiční lavinu. Když začnete přemýšlet nad A musíte nutně řešit i B. C je potom o něčem jiném a D samozřejmě nevyhovuje. Je rozumné šetřit a hospodárné využít stávající možnosti a obohatit prostor novým designem a kvalitou moderních materiálů v konečných úpravách. A v tomto okamžiku vám podává pomocnou ruku společnost Trachea. Společnou cestou můžete i s relativně malým rozpočtem  dát vašemu domovu velmi moderní a atraktivní vzhled.

Renovace nový život věcem vdechne

Můžete se nechat inspirovat odbornými časopisy, internetovými magazíny o bydlení nebo nabídkou designových studií.  Nic vám nebrání  zvolit si zcela nový styl bydlení a přesto zůstat nohama na pevné zemi. Vcelku hravě sladíte koupelnu s ložnicí, barevně můžete propojit  více účelový prostor kuchyně, jídelny a prostoru pro relaxaci. Z vaší kuchyně vytvoříte elegantní a účelné místo např.kombinaci tmavého dřeva s  lesklými barevnými povrchy. Také dětský pokoj můžete řešit v atraktivních barvách a  nejodvážnějších kreacích.  Pokud vás naopak oslovuje tradice, rádi sáhnete po patině, navíc v moderním podání s leskem. Éra lesků se vrací a technologický pokrok ji dělá nejen dokonalou, ale také jednoduše přístupnou. Když hovoříme o tradici měli bychom zmínit frézováni a tvary které jsou v produktových řadách dostupné ve všech standardních modifikacích.

Nekompromisní kvalita jako bonus navíc

Máme obecnou zkušenost, že nábytek zákazníci kupují očima. Často cenově srovnávají pouze vzhled a důležitý aspekt budoucí spokojenosti - kvalita provedení zůstává poněkud stranou. Dvířka a nábytkové komponenty se značkou Trachea mají základ v MDF desce a to je staví výše, než tradiční nábytek z DTD (dřevotřísky).

U dvířek, která jsou mechanicky více namáhána je to nedocenitelná výhoda, pokud jsou určena do místností s větší vlhkostí (do koupelny) je to dokonce nutnost, protože hustší materiál odolává vlhkosti. MDF desky umožňují tvarové zpracování a kvalitní povrchovou úpravu. Teprve ke konci tohoto odstavce se dostáváme ke kvalitě povrchu s nalisovanými PVC nebo PET  foliemi odolnými proti vodě, se stabilním  vzhledem a vyžadujícími pouze jednouchou údržbu. Využitím komponentů s MDF se posunujete do jiné dimenze kvality nábytku, která vás uspokojí mnohem více, než levná sériová výroba.

Nabídka variací vstřícná  vašim představám

Společnost Trachea má už dlouho za sebou období základní nabídky, která ještě nedávno zákazníky plně uspokojovala. Úspěch a důvěra je dána variabilitou nabídky a její obsáhlostí.  Trendem jsou vysoké nároky na design a soulad bytového prostoru. Proto v současné době je prioritou přicházet stále s novými trendovými kolekcemi s vysokou přidanou hodnotou povrchových úprav a tvarů.  Aktuálně roste zájem o design exotických dřevin, prim hraje široká paleta módních barev a lesklých povrchů, které  odrážejí nejnovější evropské trendy. Takové pojetí přímo vybízí řešit komponenty z Trachea celý byt. Proto z kuchyně pronikly do koupelen, ložnic, dětských pokojů i předsíní a dokonale řeší celek. V nabídce není jen více jak padesát druhů frézování, ale také více jak 60 dekorů povrchových fólií, a cca 19730 rozměrů v základní nabídce,  které lze mezi sebou libovolně kombinovat.  Skutečných variací je potom nespočet. Hitem jsou dvířka s novým typem frézování se zapuštěnými kovovými úchytkami, které až dosud byly výsadou zakázkových řešení.

Nabídka komunikace vstřícná vaším přáním

I ten nejskvělejší výrobek nemá dnes šanci uspět pokud není provázán s celým spektrem

očekávaných služeb usnadňujících volbu. Nabídka, která umožňuje vytvořit z bytu zajímavý originál je zavazující a předpokládá vstřícnou komunikaci se zákazníkem. Mnoho z věcí, které musely byt řešeny individuálními dotazy, dnes Trachea nabízí samozřejmě. Katalog, minikatalog, prezentační CD a nabídkové listy,  které vás přátelsky uvedou do showroomu firmy Trachea a přesvědčí, že vaše sny nemusí zůstat na papíře.

Více informací naleznete na www.trachea.cz