Rozdíl mezi cenou za byt v centru Prahy a na periferii se ještě zvětší

Končí období, kdy se prodalo vše, co se postavilo, a na realitním trhu dojde k výraznější diferenciaci cen nemovitostí v závislosti na kvalitě a lokalitě. Máme-li věřit novinovým titulkům, ceny bytů stagnují, někde dokonce klesají. Znamená to, že praská předpovídaná cenová bublina?

Ceny starších panelových bytů v méně atraktivních lokalitách už klesají. foto: Archiv Sintras, Právo

„V roce 2008 jsme zaregistrovali poměrně výrazný pokles zájmu o koupi bytů oproti extrémně silnému roku 2007. Aktuálně nižší poptávka zastavila růst cen starších bytů a v případě panelových bytů v méně atraktivních lokalitách způsobuje i cenový pokles,“ říká Peter Višňovský ze společnosti Lexxus.

Podle Jitky Horňákové z DEVO Group je všem, kdo se na trhu s nemovitostmi pohybují, jasné, že zdražení hypoték růst poptávky zpomalilo, a to především u nemovitostí, které jsou soustředěny na méně a středně movitou cílovou skupinu kupujících. „Je nepochybné, že stávající nadhodnocené ceny nemovitostí jsou již neudržitelné. Lze očekávat pokles cen v závislosti na atraktivitě lokality i zpracování a konkurenceschopnosti jednotlivých projektů,“ říká Horňáková.

Celý článek naleznete Zde

 

Autor: KIL

Zdroj: http://pravo.novinky.cz/