Společnost OKNOPLAST představuje inovativní trojsklo 4 Xglass

Trojsklo 4 Xglass dosahuje 74% propustnosti světla, přináší dokonalejší akustickou a tepelnou izolaci a umožňuje konstruovat větší zasklení

Praha, 16. září 2014 – Společnost OKNOPLAST, přední evropský výrobce výplní stavebních otvorů, uvádí na trh inovativní trojsklo 4 Xglass, které bude součástí standardní výbavy oken řady Winergetic Premium i Standard. Trojsklo 4 Xglass přichází hned se čtyřmi vylepšeními – vyšší světelnou propustností, dokonalejší akustickou a tepelnou izolací a možností konstruovat větší zasklení.

Nové trojsklo dosahuje parametru propustnosti světla Lt = 74 % (pro srovnání některá standardní skla dosahují úrovně 51-71 %) a jeho koeficient propustnosti sluneční energie je Ug = 54 %. Díky svému složení ze skel s různou tloušťkou činí parametr zvukové izolace trojskla 4 Xglass pro celé okno Rw = 36 dB, zatímco okna se standardním trojsklem mají koeficient Rw kolem 33 dB. Na první pohled malý rozdíl 3 dB vnímá lidské ucho jako snížení hluku o polovinu. Jako příklad takového rozdílu si stačí představit, že byste v jedné místnosti poslouchali hudbu ze dvou reproduktorů se stejným napětím zvuku a pak byste náhle jeden z reproduktorů vypnuli. Podobným příkladem může být i to, když stojíme na ulici, po níž jedou dvě nákladní auta stejnou rychlostí. Nové sklo způsobí dojem, jako by jedno auto „zmizelo“.

Inovační trojsklo 4 Xglass bude součástí standardní výbavy produktové řady Winergetic Standard a Premium, kde bude dosahovat součinitele prostupu tepla Ug = 0,5 W/m²K. V kombinaci s použitím distančního rámečku Warmatec tak celé okno dosáhne parametru součinitele prostupu tepla pro Uw = 0,76 W/m²K.

Složení trojskla ze skel s různými tloušťkami snižuje jeho celkovou váhu, což umožňuje konstruovat větší rozměry a zároveň prodlužuje životnost kování.

Fotografie trojskla 4 Xglass v oknech Winergetic ke stažení zde.

Logo | Fotogalerie | Web | Facebook | YouTube

Pro více informací kontaktujte:

Šárka Bláhová

PRAM Consulting s.r.o.

T: + 420 224 913 000

M: + 420 734 428 603

E: sarka.blahova@pram.cz

O společnosti OKNOPLAST

OKNOPLAST je dynamicky se rozvíjející firma s vybudovanou pozicí lídra na evropském trhu v oboru plastových a hliníkových oken. Nabízí plastová okna a dveře, hliníkové konstrukce, okna a venkovní dveře, rolety, příslušenství k oknům a v neposlední řadě odborné poradenství přizpůsobené individuálním potřebám zákazníků. OKNOPLAST je od roku 2012 top sponzorem italského fotbalového klubu Inter Milán a od roku 2013 sponzoruje také francouzský Olympique Lyon.

Firma OKNOPLAST vznikla v roce 1994 na základě zkušeností s výrobou moderních plastových oken a s využitím hlubokých znalostí jak tohoto odvětví, tak situace na trhu. V průběhu prvních deseti let své existence si společnost vybudovala postavení solidní značky a zařadila se mezi přední evropské výrobce plastových oken a dveří. V roce 2012 činil prodej firmy téměř více než jeden milion okenních jednotek. Podnik se skládá z výrobních hal s celkovou plochou 38 100 m2, moderních kancelářských budov, skladovacích a manipulačních ploch. OKNOPLAST v současné době zaměstnává kolem 1200 lidí.

Více o nadčasových oknech, dveřích, roletách, hliníkových produktech a řešeních pro zimní zahrady na www.oknoplast.cz.