Stavební veletrh FOR ARCH připravuje spoustu novinek

Jubilejní dvacátý ročník největšího stavebního veletrhu v Praze FOR ARCH, který se bude konat ve dnech 22. - 26. září v Pražském veletržním areálu Letňany, bude ve znamení energeticky úsporného bydlení. Na každý veletržní den připravují jeho pořadatelé jedno stěžejní téma.

Na návštěvníky tak čekají témata Vytápění a úspory energií, Dřevostavby a nízkoenergetické bydlení, Revitalizace panelových domů, Efektivní a komfortní bydlení a Budoucnost dopravy v Praze. Z připravovaných témat je patrné, že se organizátoři snaží vyjít vstříc firmám, které musí v současné složité situaci více hledat možnosti, jak podpořit své podnikání. Mnohé z těchto společností si ještě více uvědomují důležitost reklamy a vědí, že účast na veletrzích je jedním z nejdůležitějších způsobů efektivní prezentace. I v této ekonomicky náročné době zůstávají vystavovatelé veletrhu FOR ARCH věrni. "Letošní průběžná čísla jsou jen o 10 % nižší ve srovnání s loňským rokem, který byl rekordní za posledních pět let. Dá se říct, že zatím kopírujeme výsledky roku 2007," říká ředitel veletrhu Daniel Bartoš. Veletrh bude probíhat ve všech pevných sedmi výstavních halách, které jsou k dispozici v Pražském veletržním areálu Letňany.

Pořadatel veletrhu, společnost ABF, organizuje ve spolupráci s agenturou pro podporu podnikání a investic CzechInvest, CzechTrade a zahraničními obchodními komorami partnerských zemí návštěvu zahraničních odborníků na veletrhu. "Vzhledem ke dvacátému ročníku plánujeme více odborných akcí, firemních prezentací a praktických ukázek," vysvětluje ředitel veletrhu. Jeho slova potvrzuje i fakt, že na FOR ARCHU bude vystavovat Státní fond životního prostředí, který na své expozici bude provozovat poradenské centrum. Návštěvníkům zde budou poskytnuty důležité informace o dotaci Zelená úsporám. Pořadatelé také plánují věnovat více prostoru oborům, které byly na FOR ARCHU dosud prezentovány v menším rozsahu. Ve vybraných halách se plánuje vystavění pódií, na kterých by probíhaly praktické ukázky. V plánu jsou například v hale 6 pokládky podlahové krytiny (dřevo, laminát) s podporou Cechu podlahářů a v hale 1 zase pokládky střešní krytiny (betonové, pálené, plechové, šindele).


Celý článek nalezenete zde

Zdroj: http://www.tzb-info.cz/