Tichý nepřítel znečištěného vzduchu

Znečištění ovzduší již není jen smutnou výsadou městských či průmyslových zón. Způsob, jakým se staví dnešní domy – více izolace a méně větrání, nové materiály a blízkost dálnic - výrazně zvyšuje nebezpečí znečištění vzduchu uvnitř budov. V důsledku toho se zvyšuje riziko vzniku astmatu či jiných dýchacích obtíží. Proto naše domovy stále častěji doplňujeme o čističky vzduchu. Zaměříme-li se na kvalitní značku, můžeme se spolehnout na požadovaný efekt čistého a zdravého vzduchu. Nyní už výrobci dokázali vyřešit poslední překážku - hlučnost, která v některých případech bránila ještě většímu rozšíření čističek vzduchu. Na trhu již existuje i čistička, která je bezhlučná.

Bezhlučnou čističku vzduchu na trh uvedla společnost Electrolux. Nová čistička vzduchu Oxygen dokáže poskytnout až 313 m3 čistého vzduchu za hodinu a odstranit až 99,97 % škodlivých částic do velikosti pouhých 0,3 mikronu

Na hranici slyšitelnosti

Nová čistička Oxygen má hlučnost pouhých 27 dB(A), což je těsně nad hranicí slyšitelnosti. Díky tomu může spotřebitel čistit vzduch i v ložnici při spánku a probouzet se odpočatější.
„Lidé tráví v ložnici mnoho času a čistý vzduch zlepšuje kvalitu spánku, proto jsme chtěli, aby bezhlučná čistička Oxygen mohla být používána tam, kde je jí nejvíce potřeba,“ dodává Augustýn Schneeweiss.
Čistička Oxygen je vybavena elektronickým „nosem“. Jakmile zachytí nějaké pachy, jako jsou parfémy, rozpouštědla, výfukové plyny, cigaretový kouř a jiné škodlivé plyny, zvýší průtok vzduchu, a urychlí tak absorpci pachů pomocí aktivních uhlíkových filtrů. Indikátor míry zápachu znázorňuje množství znečišťujících látek, které senzor zaznamenaly.

Důraz na úsporný provoz

Čistička Oxygen se vyznačuje nízkou energetickou spotřebou okolo pěti wattů, což znamená, že může poskytovat trvalý přísun čistého vzduchu po celý den i noc. Nový design s plochou deskou v lesklém černém a lesklém bílém provedení odpovídá současným trendům moderního vybavení domácností.
Cena černého modelu (Electrolux Z 9124) je 6 990 Kč a cena bílého modelu (Electrolux Z 9122) je 5 790 Kč.

Zdroj: http://www.trendybydleni.cz/