Tisíce lidí už nechytají analog

Desítky tisíc domácností v oblasti jihozápadu Prahy a Českých Budějovic se od půlnoci ocitly bez analogového vysílání programu ČT2.

Ilustrační foto

Ilustrační foto
Autor: DENÍK/Miroslav Kucej

V rámci přechodu na digitální vysílání totiž Česká televize odpojila svoje dosavadní frekvence na vysílačích Cukrák a Kleť, a na uvolněné místo po „dvojce“ nasadila hned čtyři kanály – ČT1, ČT2, ČT24 a ČT4-Sport. Aby diváci mohli i nadále sledovat program ČT2 i jeho sesterské stanice, musí vlastnit digitální televizi, nebo si pořídit set-top box v ceně od 1500 korun.

O tom, že lidé se na technickou změnu již připravili, svědčí i čísla obchodníků.

„Extrémní nárůst zájmu zákazníků na jihu Čech je zejména o DVB-T tunery. Pořizují si je k dříve koupeným LCD televizorům. V současnosti prodáváme desetkrát více DVB-T tunerů, než je obvyklé množství,“ potvrdil generální ředitel ElectroWorldu Jiří Klíčník.

Další vypínání analogového signálu ČT2 přijde na řadu už zanedlouho: 24. října se vypne signál z vysílače na pražském Žižkově. O šest dní později přijdou o analogovou ČT2 lidé chytající signál z vysílačů Zelená hora a Krašov (oblast Plzně), Svatobor (oblast Sušice) a Buková hora (Ústí nad Labem).

Autor: Klička Jan

Zdroj: www.dnes.cz