Ukliďte si dokonale svou skříň a pomozte lidem, kteří Vaši pomoc potřebují…

Přineste nepotřebné šaty a boty do OD IKEA!

Jaro je tu! A s ním i blahodárné sluneční paprsky, které nejen prodlužují dny, ale které nám doslova vlévají energii do žil. Využijte této energie a přivítejte jaro s dokonale uklizenou skříní! Pusťte se do jarního úklidu a vyházejte ze skříni oblečení, které se vám za poslední léta nahromadilo a které již nenosíte! Uděláte tím radost nejen sobě, ale pokud oblečení odnesete v týdnu od 9. do 15. března 2009 na označené místo před ostravským obchodní dům IKEA, pomůžete tím i lidem, kteří tuto pomoc velmi ocení. Obnošené šatstvo totiž poputuje do hlavního centra Diakonie Broumov, kde se třídí a připravuje k expedici tam, kde ho potřebují.
„Tato aktivita, do níž se náš obchodní dům připojil poprvé, je jednou z mnoha aktivit, kterými se IKEA snaží pomáhat lidem v zemích, kde to potřebují,“ vysvětluje Sylva Pivodová, vedoucí marketingu. „IKEA spolupracuje léta například s fondem UNICEF a s nadací Zachraňte děti na nejrůznějších projektech, které dětem zajišťují lepší start do života. Jednou za společných akcí je i několikatýdenní prodej plyšových hraček, který probíhá v obchodních domech našeho řetězce již od roku 2003. Z prodeje jakékoliv plyšové hračky odchází 1 euro nadaci Save the children (Zachraňte děti),“ dodává Šárka Piskalová, enviro koordinátorka v OD IKEA.


Ikea


IKEA také už v roce 2000 zavedla svůj kodex IWAY, v němž specifikuje své minimální požadavky na dodavatele, mezi něž patří: žádná dětská práce, žádná diskriminace, alespoň minimální mzdy a úhrada přesčasových hodin, bezpečné a zdravé pracovní prostředí a samozřejmě odpovědnost za odpad, emise a používání chemikálií a další.

Pomáhejte společně s IKEA i vy! Přineste ve dnech od 9. do 15. března své obnošené, ale čisté šatstvo do ostravského obchodního domu, který naleznete v Avion Shopping Parku v Ostravě – Zábřehu!

 

Zdroj: TZ Ikea