Česká asociace pojišťoven (ČAP) současně spouští i nové internetové stránky www.pojistimajetek.cz, které obsahují užitečné informace o pojištění majetku. Najdete na nich i odkazy na různé pojišťovací produkty.
Loni podobná kampaň informovala o životním pojištění, letos se zaměřuje na pojištění majetku. Právě majetkové pojištění je totiž podle statistik ČAP jednou z nejopomíjenějších oblastí na českém trhu.

Zatímco životní pojištění zaznamenalo za posledních deset let růst o 327 procent, pojištění majetku narostlo za stejnou dobu jen o 66 procent.
Majetek lidé nejvíce pojišťovali na přelomu let 2002 a 2003. Šlo o reakci na povodně. V současnosti tento druh pojišťování stagnuje, a to navzdory vichřicím a orkánům, které Českou republiku v posledních letech postihly.
Nejvíce bylo krádeží
ČAP v lednu provedla anketu, ze které vyplynulo, že šest procent lidí vůbec nemá pojištění majetku sjednané.
Ani u těch pojištěných ale nebylo vše v pořádku. Největším českým nešvarem jsou zastaralé smlouvy. Plných 62 procent lidí své pojistné smlouvy nikdy neaktualizovalo, není v nich tedy zahrnuta například hodnota rekonstrukcí, přístaveb nebo investic do vybavení.
Padesát procent dotázaných má stejnou pojistnou smlouvu déle než deset let. U takových smluv hrozí podpojištění. To znamená, že neodpovídají aktuální hodnotě majetku a pokud by došlo k pojistné události, úhrady pojišťovny by skutečnou škodu nepokryly.
Téměř polovina dotázaných přitom už nějakou pojistnou událost zažila. Nejčastěji to byla krádež (44 procent) následovaná vodovodními škodami a škodou způsobenou někomu jinému (17, respektive 16 procent).
Nejzávažnější škody na majetku zavinily živelní katastrofy.
Celý článek naleznete Zde
Zdroj: http://www.denik.cz/