Vana jako sprchový kout pomocí praktické zástěny

Máte málo místa na samostatný sprchový kout a při sprchování ve vaně postříkáte celou koupelnu? Při sprchování ve vaně si můžeme vytvořit podobný komfort jako ve sprchovém koutě. Řešením může být spolehlivá vanová zástěna.

Vanová zástěna upevněná do bílého rámu je z čirého skla. Dá se připojit i k rohové vaně Rosa II, která vyjde i se zástěnou na 11 463 Kč (Ravak). foto: archiv firem Ravak , Právo

Aby voda zbytečně nestříkala, pořídíme sprchovou zástěnu se skleněnou nebo umělohmotnou výplní. Funkci zástěny může plnit i závěs z PVC, který barvou a vzorem koupelnu sice doladí, ale na estetičnosti jí opravdu nepřidá. Vhodnější je bezesporu pevná zástěna.

Zvažujeme typy zavírání i rámu

Při sprchování by taková zástěna neměla obtěžovat, měla by poskytovat velkou volnost pohybu. Při volbě typu zástěny bereme hlavně v úvahu dispoziční možnosti koupelny. Zejména manipulační prostor kolem dveří, které u pevných zástěn mohou být otvírací, skládací, křídlové, otočné či posuvné.

Dvojdílná vanová zástěna 115 nabízí výrobce v provedení levá/pravá, se stříbrným lesklým profilem a transparentním sklem, nebo květinovým dekorem. Těsnění u otočného dílu se zaobleným horním rohem zamezuje nežádoucímu úniku vody při koupeli,Jika. :.Dvojdílná vanová zástěna foto: Právo/archiv firmy Jika

Také počítáme s tím, že standardní zástěny jsou umístěné v rámu se skleněnými či plastovými výplněmi v různých obměnách. Ale mohou být uchyceny pouze v pantech. Rámy, profily a panty jsou na výběr v nerez oceli, chromované, aluchromové, hliníkové, matné, stříbrné nebo bílé - většina výrobců nabízí různé škály barev.

Celý článek naleznete Zde

Zdroj: http://pravo.novinky.cz/

Autor: Gisela Růžičková