Výstaviště Holešovice opět nabídne plnou náruč inspirace pro bydlení

Nejen ti, kdo plánují „zařídit se v novém“, ale všichni, které zajímají nejnovější trendy v bydlení, se už těší na 23. pokračování veletrhu PRAGOINTERIER NEW DESIGN, který se koná ve dnech 11. až 14. února 2010 na Výstavišti Praha - Holešovice.

Více než 290 firem je na letošním ročníku mezinárodního veletrhu nábytku, podlahovin, bytového textilu, svítidel a doplňků připraveno ukázat to nejlepší a nejmodernější z nábytku, sedacího nábytku, postelí, koberců, podlahovin, osvětlení, bytového textilu a doplňků. Na veletrhu najdete i kancelářský nábytek, nejmodernější ergonomické židle a další vybavení. Chybět samozřejmě nebude zajímavý doprovodný program, zejména oblíbené hrnčířské trhy.

Přes ekonomickou krizi se letos na veletrh přihlásila i řada nových firem. Špičkovou kvalitu koberců módního návrháře Pierre Cardina je možné shlédnout u firmy Ziggurat Fashion. Návrh celkového řešení interiéru i s výrobou nábytku nabízí Klvaňa-nábytek. Žhavá novinka potisku nejen dlažby, ale i nábytku či koberce se prezentuje na stánku firmy H.Q. Trend. Kvalitní a trendy postele si mohou návštěvníci vyzkoušet u firmy Divian DREAM. Český výrobce, firma Jitona, se představí s širokou nabídkou kvalitního nábytku s modely designové i klasické kolekce. K vidění bude mimo jiné novinka - ložnice v divokém dubu Piano. Firmy Neno design, Malina design, Hallux, Kompar a slovenská firma Neco představí své novinky z oboru svítidel.

Máte dojem, že vám zrušení klasických žárovek sáhlo hluboko do kapsy? První stovka návštěvníků, která ke stánku časopisu SVĚTLO přinese vysloužilou úspornou zářivku, za ni dostane novou! Výměnnou akci zajišťuje společnost EKOLAMP – kolektivní systém pro zpětný odběr a recyklaci osvětlovacích zařízení.
Srdcem obývacího pokoje jsou rozhodně křesla a pohovky. Víte, jaké barvy a materiály jsou teď „in“? Na vlastní oči se o tom můžete přesvědčit v sekci sedacího nábytku, kde naleznete například expozici firem JV Pohoda, Bytcentrum, Böhm Jihlava, Jech, Noma nábytek či Dřevěný nábytek Jandík. V expozicích firem Koryna a Ton budou kromě prezentace kuchyní a sedacího nábytku probíhat soutěže o kuchyňské spotřebiče. Stylový dřevěný nábytek z masivu prezentuje forma Unis-N. Exotický nábytek najdou návštěvníci u firem Jawa, H&D nebo fa:Kopa, nábytek z masivu z Indie, Indonésie a Malajsie nabízí i firma El Trade.Kdo má rád klasický rustikální nábytek, nenechá si ujít stánek firmy Viola EU.
Na veletrhu najdete inspiraci i pro podnětné a veselé dětské pokojíky - dětský nábytek představí firma Delso. Oblíbené houpací sítě prezentuje firma Intrea Piko. Osvětlení je zastoupeno např. firmou Aprolux, ABB a Inge. V oblasti doplňků se prezentují firmy jako Kolouch, Velkoobchod Jánský, Sklo Petr,  Royall 2000, Horoskop, Bellecandles,Ignis Slovakia a mnoho dalších. Nebaví vás luxování? Chytré robotické vysavače nabízí firma Blakar Trading a Smart. Reprezentativní kousek přírody do Vašeho interiéru formou akvária přinese firma Aquato. 
Bytový textil v trendy barvách představí například BS Textil, Orsei, Silex, Spíme.cz či  Maigot a Cimex. Luxusní moderní koberce ve své expozici nabídne firma Bakero. Perské koberce prezentují firmy Interdesign Praha a Arena.

S výběrem podlahovin a dlažby návštěvníkům poradí firmy Berger&Partners, Ab Parket, Baudekor, Space 4, Stone Trade, Bigtile a další. Kvalitní dveře, schody, vestavěné skříně a dřevěný nábytek prezentují firmy jako Dodo, Indoor, Vetas, Truhlářství Čuda nebo JHP Interiéry. Kompletní servis v oblasti budování interiérů počínaje podlahou, přes plastová okna až po infrasauny, kuchyňské linky a vestavěné skříně na míru nabízí firma Kapitán.
Také Vám letošní zima připadá dlouhá a potřebujete se zahřát? - Širokou nabídku saun naleznete u stánku firmy Vital Trend.

Nedílnou součástí veletrhu je umělecká sekce Art.Eu, kde výtvarníci, malíři, sochaři nebo výrobci keramiky nabízí svá díla a výrobky. Pro doladění svého interiéru nebo jen tak pro radost si můžete zakoupit třeba obrazy malíře Mikoláška.

Nejvíce bdělého času většina z nás tráví v práci a i tam se chceme cítit dobře. V  sekci kancelářského nábytku a vybavení Pragooffice Vám firmy Profil nábytek, Comvest, Zdravotní židle Spinalis, LD Seating, Steco Data, Asseco Solutions a další poradí jak na to.

Designové lahůdky v nábytku se představí v Salonu novinek a designu. V soutěži Top Light jsou přihlášeny  exponáty nejtrendovějších svítidel. Novinky z oboru kancelářských židlí je možné vidět v soutěži Kancelářská židle roku 2010.

Návštěvníci mohou v sobotu 13. 2.  využít zdarma Poradnu bytových designérů nebo soutěžit o atraktivní ceny za 80 000,- Kč. U expozice Cechu malířů a lakýrníků je po celý průběh veletrhu čeká zdarma poradenství ve výběru barevnosti v interiérech.


Novinkou nadcházejícího ročníku je spojení veletrhů PRAGOINTERIER NEW DESIGN, PRAGOOFFICE s dalšími třemi stavebně zaměřenými veletrhy, a to PANELOVÝ DŮM A BYT, OKNA-DVEŘE-SCHODY a PRAGOTHERM. Toto spojení vytváří na výstavišti jedinečný komplex výstav. Veletrhy nabídnou od regeneraci panelových domů a bytů přes jejich rekonstrukce a financovaní, úsporné řešení nejen v vytápění až po kompletní zařízení bytů a domů.

Výstava PANELOVÝ DŮM A BYT 2010  je zaměřená na komplexní provádění revitalizace domů, zateplovací systémy, výtahy a řešení interiérů.Cílem výstavy OKNA-DVEŘE-SCHODY 2010  je představit  novinky z oblasti výroby a prodeje oken,dřevěných, plastových i kovových, dveří klasických i bezpečnostních , schodišť,zábradlí, zimních zahrad.  PRAGOTHERM 2010  nabídne sekce energetiky, vytápění, využití solární energie, úspor energie.

PANELOVÝ DŮM A BYT, OKNA-DVEŘE-SCHODY, PRAGOTHERM jsou zaměřené na zkvalitnění bydlení nejen v panelových domech a bytech, jak napovídá název první výstavy, ale podstatě v každém typu domu nebo bytu. Návštěvníci zde naleznou novinky a informace o nejnovějších trendech v oblasti renovace oken, dveří a  schodišť, zateplování,  topení, využití solární energie, informace o programu Zelená úsporám apod., což je důležité pro každého majitele domu či bytu.
Z nabízených novinek jistě návštěvníky zaujmou panely a konstrukční systémy firmy American Way Solar, fotovoltaické elektrárny na klíč od Czech Nature Energy, fasádní a balkónové systémy firmy Jaf Holz, stroje na výrobu pelet, briketovací a peletizační lisy firmy Kovo Novák, již tradiční posuvné a otočné zasklívací systémy pro lodžie od firmy Optimi, snadné a levné řešení pro jakékoliv okno nabízí Papírové rolety Redi Shade, novinky ze své produkce v oblasti rekonstrukce bytových domů představí Revita G, zateplování, opravy střech nabízejí firmy Trigema, Syanco a další.

Tomuto zaměření odpovídá i doprovodný program, jehož součástí je studentská soutěž zaměřená na vylepšení bydlení v panelovém domě a konference CEEERES – středoevropská konference o úsporách energií, obnovitelných zdrojích i možnostech financování ekologických opatření, včetně dotací.

Panelový dům v 21. století v roce 2010
3. ročník studentské soutěžní přehlídky


Vyhlašovateli soutěže jsou Státní fond rozvoje bydlení a Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství za podpory České komory architektů, České komory autorizovaných inženýrů a techniků a České stavební akademie, s podporou: Incheba Expo Praha,  ČSOB - Českomoravské stavební spořitelny a BAUMIT, spol. s r.o.
Posláním soutěže je sledování využitelnosti soudobých technologií a možnosti jejich ekonomického uplatnění na exteriérech panelových objektů spolu s netradičními architektonickými a technickými nápady a celkovým pojetím navrhovaných úprav. Tento nadační program chce zároveň ocenit zajímavou architekturu spolu s kvalitním technickým řešením, které povedou ke zkvalitnění bydlení v panelových domech.
Soutěž se orientuje na nastupující generace odborníků na nezbytnost péče o vystavěné obytné prostředí panelákových sídlišť i o trvale udržitelný rozvoj bydlení formou nové výstavby finančně dostupných bytových domů, řešené jako součást kompletního obytného prostředí. Panelový dům 21. století má za účel seznámit účastníky s problematikou regenerace panelových sídlišť a technologiemi na jejich revitalizaci, zateplení a technické dovybavení, zrovna tak jako s možnostmi nových technologií a koncepcí pro cenově dostupné bydlení.


Tento projekt chce ocenit zajímavé architektonické koncepty, technická stavební řešení a návrhy a presentovat tyto výsledky odborné i laické veřejnosti. Soutěže se může zúčastnit jednotlivec i kolektiv, student střední odborné školy, vysoké školy nebo doktorand, samostatně nebo po dohodě se svým školitelem, pedagogem. Může jít o práce školní nebo práce zpracované mimo školní učební program v době studia a je určena studentským projektům zpracovaným v letech 2005 až 2010.
Předmětem soutěžních prací jsou návrhy na revitalizaci (rekonstrukci) vzhledu některého z existujících obytných objektů nebo celé obytné skupiny či souboru. Návrh může řešit i některé dílčí problémy – úprava a zateplení fasády, úprava parteru, systém nástaveb   a přístaveb, systém technického vybavení, instalačních a komunikačních jader apod. Soutěž se týká domů realizovaných v hromadné bytové výstavbě panelovou technologií a v typizované konstrukční soustavě. Netýká se cihelných objektů z uvedeného období, resp. staveb, které nebyly realizovány z prefabrikátů a panelů.
Vyhlášení výsledků soutěže se uskuteční v rámci společenského večera vystavovatelů a hostů výstavy Panelový dům a byt dne 12. 2. 2010 v areálu Výstaviště v Holešovicích.

Konference CEEERES 10
6.ročník


Konference CEEERES 10 je již tradičně pořádána ve stejném čase jako výstava Panelový dům a byt, tj. v letošním roce ve dnech 11.-14. února 2010.Odborně ji opět zaštiťuje Energy Consulting. Konference je rovněž pořádána ve spolupráci s ČKAIT. Program konference je zaměřen komplexně na problematiku dodatečných tepelných izolací, úspor energií, obnovitelných zdrojů energií a samozřejmě na možnosti financování těchto ekologických opatření, včetně dotací. Konference je určena jak odborníkům (autorizovaným členům ČKAIT), tak správcovským firmám, bytovým družstvům, společenstvím vlastníků jednotek a lidem, zajímajícím se o úspory energií a obnovitelné zdroje. Se svými příspěvky zde vystoupí řada předních českých odborníků. Účastníci tak budou mít jedinečnou příležitost seznámit se s nejnovějšími trendy v revitalizaci panelových domů, novými energetickými zákony, ale také některými alternativními zdroji energie pro úsporu financí. Jistě zajímavé budou novinky v oblasti dotací na zateplování, které platí pro zděné domy, rodinné domy i panelové domy.

Komplex veletrhů je doplněn o oblíbené HRNČÍŘSKÉ TRHY.


Další informace získáte na www.pragointerier.cz , www.incheba.cz

Zdroj: TZ spol. Incheba